Seksoholizm zdrada

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i energie fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, decydując o sensie życia". Ujawnia się na przeróżne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

http://xzs.pl/618-knee-active-plus-5Zobacz naszą stronę www

Z opinii na trwającą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na świeże zachowania seksualne problem że stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym problemem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w różnorodnych formach i organizacjach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą przydać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka ma szkodliwy wpływ na nowe dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.